Jesus Bus v Českých Budějovicích

12.05.2024

Ulicemi Budějovic od listopadu 2023 do dubna 2024 jezdil autobus polepený evangeliem. Někteří kolemjdoucí na něj reagovali, či si ho fotili. Vyšel o něm i článek v Českobudějovickém deníku. 

Kde se zrodila myšlenka křesťanské reklamy

V listopadu 2023 proběhla Českou republikou vlna národního probuzení. V rámci této iniciativy se rozdalo pře sto tisíc letáků s evangeliem a z toho přes deset tisíc v Českých Budějovicích a okolí. Kupovaly se i reklamní plochy, na které se dávalo evangelium. V Budějovicích byly polepené dva billboardy od Národního probuzení a také jsme v období adventu nechali udělat několik plakátů na otáčivé válce, které zvaly na naše bohoslužby a další speciální akce v rámci národního probuzení - například promítání Jesus Revolution, či na Vánoční divadlo, kam opravdu někdo díky zmíněné reklamě přišel. Ještě před listopadem jsme v roce 2023 podnikli evangelizační iniciativu Summer outreach a Tep Fest. Na konci listopadu jsme poté mohli zakončit evangelizační měsíc Jesus Pochodem, což byl evangelizační pochod centrem Prahy a společnými modlitbami v Praze.

Evangelizační akce v Budějovicích v rámci národního probuzení 2023

Tep Fest v Českých Budějovicích

Jesus Pochod v Praze

O Jesus Busu

Naše insiprací pro Jesus bus byla Jesus Tram v Praze. Jednalo se o projekt, který měl zvýšit povědomí o Ježíši Kristu a křesťanství moderním, nenásilným způsobem. Natočila o ní reportáž i Prima do hlavních zpráv. Na náš Budějovický autobus se složilo několik církví či křesťanských spolků, které na něm měli i své logo - Boží den, Hope České Budějovice a Apoštolská církev v Třeboni. Vyšel o něm článek v Budějovickém deníku. Natočili jsme i evangelizační video na náš YouTube kanál, kde jsme jesus Bus zmínili a stejnou grafiku jsme dali i na reklamní vlajky, které dáváme vždy v neděli před dveře našeho sboru, aby upozornily na začátek bohoslužeb.

Inspirace - Jesus Tram

Jeus Bus

Ukončení provozu

V dopravním podniku v Budějovicích schválilo opatření, že se nadále již nebudou na autobusy vylepovat žádné reklamy propagující náboženství. Proto jsme se s ním museli rozloučit. Jsme ale rádi za půl rok, kdy autobus mohl jezdit po městě a povzbuzovat lidi ve vztahu s Bohem. Uzavřeli jsme také sbírku na jeho prodloužení s tím, že těm, kteří přispěli, jsme vrátili peníze. Modlete se s námi, ať se situace v Budějovicích do budoucna změní.

Shrnutí

Polepení autobusu křesťanskou reklamou s evangeliem považujeme za něco velmi speciálního, co v Budějovicích roky nebylo. Křesťanská reklama se zde objevila, ale nikdy to nebylo v posledních pár letech v takové míře, jako nyní. Považujeme to za velký krok dopředu. Do pravidelných evangelizací a rozdávání letáků "Hledáš lásku? Láska hledá tebe." se zapojili různí lidé ze všech možných církví. Považujeme všechny evangelizační aktivity, které se opravdu rozjely v roce 2023 a pokračovaly i v roce 2024 za opravdu kroky tím správným směrem a těšíme se, co nám přinesou další roky.